سه روز مونده به فصلِ لیمونادیِ تابستون، اولین نشست دخترونه ی کُمُدا برای پاسخ به سوال ازلی «وای! چی بپوشم؟» برگزار شد. داستان کمدها، دو مشکل اساسی رو بیان می کرد: کمدمون هیچی جا نداره، اما هیچی هم نداریم بپوشیم!


کمدا چیه؟

پلتفرم اشتراک گذاری پوشاک و داستان هاشون، شبکه اجتماعی شیرازی اما فعال و انسان دوستانه (فعلا دخترونه! تازه همسرِ آقوی همساده هم عضو شده). می خوایم لباس های اضافی رو از کمدهای همدیگه نجات بدیم و در عین حال، همیشه شیک باشیم! بازگشت پوشاک مازاد به چرخه ی مصرف، کاهش مصرف گرایی، جلوگیری از اسراف و برای این که هوای هم و کره ی خاکی مون رو داشته باشیم.


چی بذاریم توی کمدا؟ چه جوری؟

مانتو، لباس مجلسی، کت و دامن، شلوار و ساپورت، کیف، کفش، تاپ و پیراهن، کاپشن و پالتو، اکسسوری و زیورآلات، شال و روسری و چادر، لباس ورزشی، لباس کودک، لباس بارداری. از پایه های کُمُدا، صداقت و وجدانه. آیتم هایی می ذاریم که در حد نو و دوست داشتنی هستن. اما اگه احیانا موجود کمدمون یه جا با میز تصادف کرده، مغزش خراش خورده، آسیبی داره، کمرش گرفته به در اتاق و پودپود شده و خلاصه هر خط خطی فیزیکی داره، وظیفه داریم که ازش عکس بگیریم و صادقانه اعتراف کنیم؛ وگرنه از چرخه حذف میشه. یادمون نره که تصویری از تن خور لباس نذاریم؛ فقط روی چوب لباسی یا روی زمین با یه پس زمینه ی ساده.

Komodaa @ Instagram Komodaa